Gietrzwałd – Ustalenia organizacyjne


Drodzy animatorzy i organizatorzy pielgrzymki do Gietrzwałdu!
Do dziś na zaproszenie Matki Bożej odpowiedziało około 1400 osób. Jak widać Maryja działa z rozmachem :-)   Na dodatek nie będziemy w tym dniu jedynymi pielgrzymami  w Gietrzwałdzie – będą jeszcze inne grupy pielgrzymkowe. Już przestałam się dziwić, gdy docierały do nas informacje o przyjeździe kolejnych autokarów. Skoro Maryja zaprasza, to z pewnością chce mieć nas przy sobie – w tym miejscu i czasie.

W związku z przyjazdem tak licznej grupy nastąpiły pewne zmiany w programie. Na stronie internetowej RRN są one już uwzględnione, ale krótko je podam.
Jeśli chodzi o miejsce, to rozpoczęcie pielgrzymki i konferencja będą w bazylice, natomiast na Różaniec i Eucharystię zgromadzimy się przy Kapliczce Objawień (przy okazji sugeruję, abyście zabrali ze sobą rozkładane krzesełka, stołki, czy coś do siedzenia na trawie). Musimy przygotować się na to, że w bazylice nie każdy będzie mógł usiąść w ławce. Po Eucharystii przejdziemy na agapę – na trawę przy głównym parkingu, za kancelarią parafialną należy skręcić w prawo.
Po agapie, o 14.45  znów zbierzemy się w bazylice na Koronce do Bożego Miłosierdzia i adoracji.

Teraz trochę informacji dot. organizacji.
Prosimy, abyście po przyjeździe zgłosili swoje grupy osobom, które będą siedziały przy stolikach przed bazyliką. Od nich otrzymacie foldery z programem i tekstami pieśni oraz karteczki (talony?) na posiłek, które rozdacie osobom ze swojej grupy. Planujemy na agapę grochówkę z bułką, ciasto, kawę i herbatę. Wydaje nam się, że talony pomogą nam odróżnić członków RRN od innych pielgrzymów. Opłata za posiłek oraz inne wydatki związane z organizacją to 10 zł od osoby. Najmniejsze zamieszanie będzie, gdy zbierzecie te pieniądze w autokarach i przekażecie osobom wydającym talony. Właśnie tę prośbę do Was kierujemy.

Dzieci będą miały swój program. Już o godz. 10.00 przy miejscu zgłaszania grup będą czekali na nich animatorzy. Do Rodziców wrócą na Msze sw. Dobrze byłoby zaopatrzyć je w karteczkę z kontaktem do Rodziców.

Będzie także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Wokół bazyliki będą ustawione konfesjonały. Bardzo prosimy, aby przekazać kapłanom prośbę o posługę w sakramencie pokuty. Księża przed godz. 12.00 zbiorą się w zakrystii. Prosimy o przywiezienie alby i białej stuły.

Jeśli chodzi o WC, to na parkingu po lewej stronie są 4 kabiny dla kobiet i 3 dla mężczyzn. Kolejne toalety są przy zakręcie w Aleję Różańcową – 4 damskie, męskich nie wiem ile.  W Domu Pielgrzyma, przy głównym parkingu, są po 3 toalety damskie i męskie. Wszystkie toalety są płatne 2 zł. Będą też 4 kabiny TOI TOI (za nie zapłacimy przy wynajęciu).

Przy sanktuarium jest kilka parkingów, ale i autokarów będzie sporo. Swoją pomoc przy parkowaniu zadeklarował Leonard Wiśniewski (czyli Lonia ;-). Numer jego telefonu: 605 329 008.

Jeśli zmieni się liczba osób, to BARDZO PROSZĘ o informowanie mnie na bieżąco. Mimo wszystko, próbujemy jakoś to ogarnąć logistycznie. Z pewnością Maryja poradzi sobie z taką ilością swoich dzieci, ale i my chcielibyśmy choć trochę osłodzić Wasz pielgrzymi trud.

Czekamy na Was i serdecznie pozdrawiamy.

W imieniu członków RRN archidiecezji warmińskiej
Bozena Czarnocka

tel. 604 724 313