Pielgrzymka do Medjugorie


IMG_3910-2Pielgrzymka do Medjugorie z Elbląga i Olsztyna (i Wójtowa)
16 – 23 sierpnia 2016

Dzień 1
ELBLĄG parafia św. Trójcy 5.00-pakowanie autobusu i rozpoczęcie pielgrzymki. CZĘSTOCHOWA Msza święta w Bazylice Jasnogórskiej. Przejazd do Czech w okolice Brna – obiado-kolacja i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie i wczesny wyjazd. Przejazd na obrzeżach „słoweńskiej Toskanii” i wjazd na Chorwację. SPLIT – zwiedzanie: antyczny pałac cesarza Dioklecjana, ratusz miejski z XV. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. MEDJUGORJE –obiado-kolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. MEDJUGORJE – zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. Modlitwa w kościele św. Jakuba. Wejście na górę objawień oraz udział w drodze różańcowej. obiado-kolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wypoczynek nad Adriatykiem i w godzinach popołudniowych: DUBROWNIK – zwiedzanie miasta ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej: Mala Braca – klasztor franciszkanów z XIV wieku, studnia Onofrio, spacer po murach miasta. MEDJUGORJE – obiado-kolacja i nocleg.

Dzień 5
MEDJUGORJE – Droga Krzyżowa o poranku na Kriżewac. Śniadanie i okazja do wypoczynku. Odwiedziny wspólnoty Cenacolo. Msza Święta i nabożeństwo międzynarodowe. Obiado-kolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. MOSTAR – zwiedzanie Starego Miasta: Dzielnica Kujundzluk, Meczet Koski Mehmed-Paszy oraz Stary Most wpisany na listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. KRAVICA – Wypoczynek w malowniczej kotlinie wodospadów. MEDJUGORJE – Msza święta i nabożeństwo międzynarodowe. Obiado-kolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie i bardzo wczesny wyjazd. Przejazd przez Chorwację i Słowenię. WIEDEŃokazja do krótkiego spaceru w stolicy Austrii. Wjazd do Czech. Okolice Brna – obiado-kolacja i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Chałupki 12.30 przyjazd do Polski. ELBLĄG 23.00 – zakończenie pielgrzymki.

CENA 1380 PLN
ŚWIADCZENIA w cenie
Autobus – komfortowy posiadający: klimatyzację, DVD/CD, ekspres kawowy, WC;
Noclegi – 5 noclegów w hotelu w Medjugorje pokoje 2-3 osobowe z łazienką: 2 noclegi w hotelu turystycznym w Czechach: pokoje 2 i 3 osobowe typu studio plus łazienka;
Wyżywienie – 7 śniadań kontynentalnych i 7 obiado-kolacji
Ubezpieczenie – osób od nieszczęśliwych wypadków i leczenia za granicą NNW i KL – AXA
Cena nie zawiera

Opłat organizacyjnych: opłaty przejazdowe i wjazdowe do miast, przewodnik miejscowy. Obowiązkowo: 30 eur
BILETÓW WSTĘPU do innych odwiedzanych obiektów dla chętnych, ok. : 15 EUR.

Informacje i zapisy:
ks. Ryszard Półtorak  605 85 58 85

Maria Piechowska      503 088 565