Pielgrzymka z RRN do Ziemi Świętej 25.01-05.02 2016 r.


Witajcie!
Przesyłamy informację o pielgrzymce Ruchu Rodzin Nazaretańskich do Ziemi Świętej. Jeśli chodzi o termin, to będą to ferie zimowe (w naszym województwie to 25.01 – 05.02. 2016).
Pomysł tej pielgrzymki zrodził się we wrześniu 2014 na Dniu Skupienia we Fromborku i wówczas ustaliliśmy, że damy sobie półtora roku na zebranie pieniędzy na wyjazd, a ferie dlatego, aby mogły też pojechać osoby, które pracują w szkołach. Z kolei w wakacje w tamtym klimacie są bardzo wysokie temperatury.
Zapraszamy w imieniu organizatorów (min. ks. Ryszard Półtorak z Elbląga). Zachęcajcie też swoich znajomych.
W załączniku podane są dwie osoby do których należy się zgłaszać, ale można też do mnie, a ja zgłoszenie przekażę dalej.

 

ZIEMIA ŚWIĘTA Z JORDANIĄ (10 dni)

Dzień 1

Dla chętnych przejazd: Elbląg 17.00, Olsztyn 19.00 – ul. Kościuszki, obok hotelu „Gromada”.
WARSZAWA 23.30 – Spotkanie na terminalu lotniska CHOPINA na Okęciu. Msza święta i następnie odprawa bagażu. Nocny wylot z Polski i przelot do Tel Avivu.

Dzień 2

ŚNIADANIE w formie suchego prowiantu i przejazd nad Morze Śródziemne. CEZAREA NADMORSKA – spacer przy akwedukcie z czasów rzymskich. GÓRA KARMEL – Sanktuarium Maryjne Stella Maris oraz miejsce ofiary proroka Eliasza. GÓRA TABOR – sanktuarium Przemienienia Pańskiego. NAZARET – zwiedzanie: grota i bazylika Zwiastowania NMP. KANA GALILEJSKA – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa: odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 3

ŚNIADANIE. KAFARNAUM – miasto Jezusa. JEZIORO GALILEJSKIE – Góra Ośmiu Błogosławieństw, TABGHA – sanktuarium Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra, Rejs Łodzią Piotrową po jeziorze galilejskim. Przejazd przez granicę do Jordanii. AMMAN – OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 4

ŚNIADANIE. AMMAN – zwiedzanie stolicy Jordanii: Cytadela, Ruiny Teatru Rzymskiego. MADABA – miasto mozaiki. GÓRA NEBO – miejsca śmierci Mojżesza. Przejazd do Petry: OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 5

ŚNIADANIE. PETRA – zwiedzanie perły turystycznej Jordanii: ruiny starożytnej twierdzy Nabatejczyków oraz skarbiec – grobowiec wykuty w czerwonym piaskowcu. JORDAN – odnowienie sakramentu Chrztu świętego. Przejazd malowniczym szlakiem drogi Królewskiej przez granicę do Izraela. Betlejem: OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 6

ŚNIADANIE. JEROZOLIMA – Sanktuaria na GÓRZE OLIWNEJ: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. BETLEJEM – Pole Pasterzy, Bazylika i Grota Narodzenia, Grota Mleczna. Powrót do hotelu OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 7

ŚNIADANIE. HEBRON – miejsca gdzie znajduje się grota Makpela – miejsce pochówku patriarchów Abrahama, Doliną Jordanu. Przejazd przez pustynię Wadi Quelt. JERYCHO – Źródło Elizeusza, widok na Górę Kuszenia, sykomora. MORZE MARTWE – kąpiel i wypoczynek. Powrót do hotelu – OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 8

ŚNIADANIE. JEROZOLIMA – zwiedzanie. GÓRA SYJON: Wieczernik i „Grób Dawida”, kaplica „przy Wieczerniku”, kościoły: Zaśnięcia NMP i św. Piotra „in Gallicantu”. STARE MIASTO: Kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Bazylika Kalwarii i Bożego Grobu, Mur Płaczu, Kościół św. Anny i sadzawka Betezda. Świątynie muzułmańskie: meczet Al Aksa oraz Kopuły na Skale. DROGA KRZYŻOWA ulicami Starej Jerozolimy. Powrót do hotelu: OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 9

ŚNIADANIE. BETANIA – wizyta: w domu Marii, Marty i Łazarza. JEROZOLIMA – Muzeum Holokaust, Menora oraz budynki Knesetu. AIN KAREM – sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia św. Jana Chrzciciela. JEROZOLIMA – Yad Cashem. Powrót do hotelu: OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 10

ŚNIADANIE bardzo wcześnie rano i wyjazd na lotnisko w Tel Avivie i wylot do Polski. WARSZAWA – przylot na terminal lotniska OKĘCIE. Zakończenie pielgrzymki. Dla chętnych przejazd do Elbląga

Cena 3880 zł

 

ŚWIADCZENIA w cenie

przelot – przelot samolotem charterowym na trasie Polska-Izrael-Polska;

noclegi – hotele*** oraz domy pielgrzyma o wysokim standardzie

– 8 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami.;

wyżywienie – 9 śniadań i 8 obiadokolacji;

transport: Przejazdy autokarami lub mikrobusami z klimatyzacją w Izraelu

opieka: DUSZPASTERSKA KSIĘDZA i PRZEWODNIKA na trasie zwiedzania

ubezpieczenie – NNW

 

Cena nie zawiera

*OPŁAT ORGANIZACYJNYCH. W koszt nie są wliczone opłaty związane z obsługą grupy na miejscu oraz opłaty wejściowe. Obowiązkowo: 180 USD.

*NAPIWKÓW oraz opłat za filmowanie i fotografowanie

*WYDATKÓW WŁASNYCH

*PRZEJAZDÓW W POLSCE na lotnisko. Koszt uzależniony jest od ilości osób chętnych i w jedną stronę szacunkowo wynosi: z Elbląga ok. 100 zł.

 

INFORMACJE DODATKOWE

*GODZINA WYLOTU uzależniona jest od decyzji linii lotniczych i może ulec zmianie.

*MODLITWA. Czas Mszy świętej oraz innych praktyk duchowych nie został ujęty w programie, ponieważ jest uzależniony od szczegółowego przebiegu każdego dnia i będzie podawany na bieżąco.

*PROGRAM może ulec zmianom w zakresie przesunięcia kolejności zwiedzania poszczególnych miejsc.

*ZASTRZEGAMY SOBIE prawo do zmian w programie jeżeli zmiana będzie wymuszona decyzją władz administracyjnych czy porządkowych lub z powodu działania siły wyższej.

*KOSZT PIELGRZYMKI planowany jest dla grupy min. 30 osobowej. W przypadku mniejszej ilości osób może być przedstawiona oferta zastępcza zmodyfikowana lub pielgrzymka może być odwołana.

 

Informacje i zapisy:

ks. Ryszard Półtorak   605 855 885

Maria Piechowska     503 088 565