Rostkowo – inauguracja – 29.09.2018 r.


29 IX 2018 Zaproszenie na Inaugurację nowego roku formacyjnego RRN w Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków naszego Ruchu na ogólnopolską inaugurację nowego roku formacyjnego 2018/2019. Tym razem odbędzie się ona w sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie (diec. płocka) w związku z przypadającą w tym roku 450. rocznicą śmierci Patrona Polski. Hasłem naszego spotkania są słowa Psalmu 42: Dusza moja pragnie Boga – głębia przyzywa głębię. Nawiązują one do duchowej postawy św. Stanisława, który nie lękał się wielkich pragnień, choć po ludzku wydawały się niemożliwe do zrealizowania. W postawie ewangelicznego żebraka, całkowicie oddany Matce Bożej, św. Stanisław bezgranicznie ufał Bożemu Miłosierdziu i został wysłuchany. Gospodarzem tegorocznych uroczystości jest Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezji Płockiej. Przewodniczyć im będzie Jego Eminencja bp dr Piotr Libera, Biskup Diecezjalny Płocki.

 

WYJAZD Z OLSZTYNA:

ZAPISY: MAŁGOSIA KMIEĆ – tel. 512254865

koszt – 40 zł.

 
Poniżej podajemy szczegółowy plan inauguracji oraz plakat, który można zawiesić w gablocie parafialnej:

Program Ogólnopolskiej Inauguracji
 Roku Formacyjnego
 Ruchu Rodzin Nazaretańskich

Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie
sobota, 29 IX 2018

Dusza moja pragnie Boga:
głębia przyzywa głębię
(Ps 42, 3.8)

Uroczystościom przewodniczy
Bp dr Piotr Libera
Biskup Diecezjalny Płocki

10.00 Zawiązanie wspólnoty

10.30 Adoracja

11.00 Eucharystia pod przewodnictwem bp. Piotra Libery

12.30 Agapa i pieśni patriotyczne

14.00 Konferencja
w tym czasie dla dzieci spektakl w szkole

14.45 Litania do św. Stanisława Kostki

15.00 Rozesłanie

 

 

 

Z MATKĄ BOŻĄ I KOSTKĄ STANISŁAWEM STARTUJEMY

    Ciekawe, czy Stasiu Kostka wsiadłby do kolejki o nazwie Hyperion w Energylandii i poszybował, by zdobywać kolejne wrażenia. Ja, w końcu sierpnia tego roku, wsiadłem i z prędkością 142 km/godz. pokonałem 80-metrowy spadek, doznając efektów nieważkości, dodatnich i ujemnych przeciążeń i innych niespodziewanych efektów grawitacyjnych. Kiedy jednak przejazd skończył się, pojawiło się pytanie – co do tego, dla wielu tak niezwykłego miejsca, ściąga tysiące młodych ludzi (w moim wieku, tzn. nieco przed sześćdziesiątką, nikogo tam nie zauważyłem). Odpowiedź przyszła też natychmiast. Dawniej człowiek rodził się i żył po to, by się zbawić, a dzisiaj rodzi się i żyje po to, by się bawić.

Z Matką Bożą i Kostką Stanisławem jak na Hyperionie w Energylandii startujemy. Jednak zupełnie odwrotnie, bo chcemy żyć nie tylko po to, by się bawić, ale przede wszystkim po to, by się zbawić. Dlatego w Jubileuszowym Roku Św. Stanisława Kostki zapraszam do Rostkowa na Mazowszu, miejsca urodzin Staszka. On mówił o sobie, że urodził się, by realizować w swoim życiu wyższe cele. Może i nam warto pomyśleć o tym co najważniejsze, czyli o zbawieniu swoim i swoich najbliższych.

Tak więc zachęcam wszystkich tych, którzy uważają się za członków Ruchu Rodzin Nazaretańskich, za jego sympatyków i tych, którzy nawet nigdy o tym Ruchu nie słyszeli, do wspólnego pielgrzymowania do miejsca urodzin naszego Patrona, by razem z Nim, Jego i naszą ukochaną Mamą, a także św. Barbarą, która przyniosła Mu podczas choroby Komunię Świętą, rozpocząć kolejny rok formacyjny.

ks. Cezary Siemiński

Moderator RRN Diecezji Płockiej